Neplaťte víc, než musíte

Reformy sněmovnou i přes obstrukce prošly

07.11.2011 18:31

Reformy sněmovnou i přes obstrukce prošlyPo šesti dnech obstrukčního maratonu levicových poslanců v Poslanecké sněmovně proti přijetí série reformních zákonů přehlasovala v neděli pozdě v noci vládní pravicová většina veto opozičního Senátu. Balík čtrnácti zákonů v oblasti zdravotnictví, daní, sociální politiky či důchodů začne platit od počátku příštího roku, jak si vládní strany předsevzaly. Nyní normy míří na Hrad, k podpisu prezidenta Václava Klause.

„Vládní koalice ODS, TOP 09 a VV porušila během schůze zákon o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, a znemožnila tak další vystoupení poslanců ČSSD v diskusi. Proti takovému chování představitelů vládních stran vyjádřili během schůze poslanci ČSSD opakovaný ostrý protest,“ sdělil Euro.cz předseda socialistů Bohuslav Sobotka.

Bohuslav Sobotka Šéf ČSSD dále zdůraznil, že sociální demokraté jsou přesvědčeni, že přijaté reformy jsou nedomyšlené a nespravedlivé, zvýší deficit veřejných rozpočtů, zhorší životní úroveň velké části občanů a povedou k prudkému růstu sociálních rozdílů ve společnosti.

„Dopady takzvaných reforem prohloubí nezaměstnanost a poškodí hospodářský růst. Přijatá takzvaná důchodová reforma destabilizuje průběžný důchodový systém a ohrozí díky jeho částečné privatizaci jak výplatu současných, tak budoucích důchodů. Dojde k omezování, zdražování, centralizaci a privatizaci veřejných služeb,“ upozornil šéf sociální demokracie.

„Ve spolupráci s právními experty nyní ČSSD posuzuje možnost napadnout způsob přijetí i obsah některých takzvaných reformních zákonů u Ústavního soudu,“ dodal Sobotka.

Vyhledávání

Kontakt

Zacheus s.r.o. Komenského 1328
Šestajovice
250 92
tel: 603 895 747, 734 600 334